Sıkça Sorulan Sorular

Towcex Kullanıcıları İçin Sıkça Sorulan Sorular
-Hayır, sizlerin hakları olan tüm işlemleri anlaşmalı olduğumuz firmalar sistemimizde var ise ücretsiz kullanabilirsiniz.
-Arıza, kaza vb olaylar dışında, a) anahtar kaybetme; kişinin aracın sahibi olup olmadığı bilinemez ve hiçbir şekilde sorumluluk çekici tarafından kabul edilemez. (kişinin araç çalma durumu, organize suç örgütü üyesi olması, terör eyleminde kullanmak isteği gibi durumların olası ihtimallere dayalı işlem yapılmaması gerekmektedir.) b)yetilerini kaybetme; kişinin ilaç, alkol veya uyuşturucu madde kullanmasından kaynaklı yetilerini kaybetme veya özgüven kaybına dayalı aracını çektirmek isteyebilir. Bu durumda herhangi bir aksi durum söz konusu değildir ve araç çekici tarafından çekilebilir.
Açtığınız çağrı sonrasında sistem otomatik olarak size en yakın müsait çekiciyi gönderir. Çekici çağrıyı kabul ettikten sonra konum hareketleri takip edilir ve sistemde trafik yol durum bilgisine dayalı geri sayım süresi başlar. Tahmini hesaplamaların dışında bir gecikme olursa tarafınıza yapay zeka ile bildirim yapılır veya aranma gerçekleştirilip durum bilgisi haber verilir.
-Bu durumda tarafımıza çağrı açılırken not düşülmesi gerekmektedir. Sizlerden yapılan işlem faturası tarafınıza mail atılır ve ilgili firmaya ibraz edebilir ödemenizi alabilirsiniz.
Uygulama içerisinde kritik şarj durumunuzu sistem görebiliyor ve durum bilgisine göre sizlerle acil iletişime geçip oluşabilecek sorunları başlamadan çözüyoruz.
-Tabiki, istediğiniz tutar kadarını nakit, kalan kısımlarını tek çekim veya taksit ile ödeyebilirsiniz. İki ayrı kart ile kısmi ödeme yapabilir hatta nakit işlemde yapabilirsiniz.
- Yapmış olduğunuz çağrıda aciliyet ve durum bilgisini not ekleyiniz. Çalışma saatleri dışında sistem tarafından çekici yönlendirmesi olmadığında yönetim tarafından aranıp teyit alınır. Ardından çekici manuel çağrı ile tarafınıza yönlendirilir.
-Maalesef olmaz. Çağrı açtığınız an için tüm paketleri aynı gün içinde kullanmanız gerekir. Bu kullanımların yapılması için bazı paketlerimizde geçerli şartların yerine gelmesi gerekmektedir. Örneğin platin pakette tüm paket içeriğinin kullanılması için aracın yetkili servislerden arızalı olması bilgisinin gelmesi ve aracın minimum 24 saat işlem yapılma süresi bilgisinin onaylanması gerekmektedir.
-Sizi mağdur etmemek için çağrınıza yönlendirilen çekicinin varsa yakıt ihtiyacını karşılayabilirsiniz, aksi durumda çekiciden rica ederek uygulamamızda kayıtlı en yakın ATM rotasına gidebilir ve nakit işleminizi yapabilirsiniz.
-Açmak istediğiniz çağrının bağlı olduğu işletme hakları kontrol edilip doğruluğu teyit edilmesi sonrasında haklarınızı kullanabilirsiniz.
Açmış olduğunuz çağrı için sizlerin anlık şarj durumunuzu sistem görebiliyor ve acil durum söz konusu olduğunda sizlerle iletişime geçiyoruz. Ancak olay yerinde telefonunuzu yakınınıza verip çağrı yerinden hareket etmenize bağlı sizleri çağrı sonlanma sürecine kadar görebiliyoruz. Sizlerinde olası senaryolarda bizleri bilgilendirmeniz çağrı sürecinin doğru işlemesi için çok önemlidir
Towcex Çekicileri İçin Sıkça Sorulan Sorular
Çekici olarak Towcex uygulamamız üzerinden veya www.towcex.com adresi üzerinden çekici başvurusu yapabilirsiniz. Sizlerden istenen evrakları websitemiz veya uygulamamız üzerinden paylaşmanız ve sözleşmemizi onaylamanız gerekiyor.
Tüm işletmelerin araçları ayrı hizmet olarak kabul edilir, ticari olarak birden fazla aracınız var ise her şoförün uygulamayı ayrı ayrı indirmesi gerekiyor. Ancak üyelik işlemleri sırasında ve ödemelerde sorun yaşamamanız için işletmelerin kullanıcı mailleri ile başvuru yapmanızda fayda var.
Tüm araç tiplerinizi başvuru sırasında bizlere görsel olarak ayrıca bildirmeniz gerekiyor. İhtiyaç olan çağrıya doğru araç yönlendirebilmemiz ve doğru fiyat verebilmemiz için bu bilginin doğru olması bizler için çok önemlidir.
Sizler çekici başvurusu yaptıktan ve onay aldıktan sonra uygulama içerisinde çağrı kabul butonunu tıklamanız yeterli. Ayrıca sizlere en yakın çağrıları doğru yönlendirme ve hızlı kazanç sağlamamız için lütfen konum bilgilerini açık tutunuz.
Tüm araç tiplerinin ayrı ödeme metotları vardır, şu an için sadece normal çekiciler için ödeme tiplerimiz belirlidir. Diğer tipler için açılan çağrı detayına göre fiyatlar verilir ve sizlere verilen fiyatlar üzerinden hakkediş ödenir.
Tüm araç tiplerinin ayrı ödeme metotları vardır, şu an için sadece normal çekiciler için ödeme tiplerimiz belirlidir. Diğer tipler için aç
Sizlere atanan çağrıların ödeme metotları tarafınıza çağrı detayında bildiriliyor. Çağrıyı açan müşteri size nakit, kredi kartı veya banka kartı ile Towcex uygulaması içerisinde bulunan mobil pos hizmeti ile ödeme yapabilir.
Size ait müşterilerinize Towcex’in mobil pos hizmeti üzerinden çok kolay ödeme alabilir hatta taksit bile yapabilirsiniz. Almış olduğunuz ödemenin fatura bilgisini bizlerle paylaşmanız gereklidir. Müşterinize bizler üzerinden fatura gitmesi ve sizlerin bize fatura kesiyor olmanız gereklidir.